• Sekcja szachowa

  dołącz do sekcji
  Sekcja szachowa

  O sekcji

  Zajęcia szachowe kierowane są do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. Zapraszamy dzieci zarówno te, które niedawno poznały elementy królewskiej gry jak i te, które uczestniczą regularnie w turniejach szachowych. Treningi w sekcji stanowią możliwość dodatkowego rozwijania umiejętności w grupach 6-8 osobowych z dopasowanym czasem trwania zajęć do poziomu zaawansowania.

  Patron sekcji – Józef Dominik:
  Dlaczego „Dominik” ? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, otóż w listopadzie 2016 r. rodzice, działacze i trenerzy podczas zebrania organizacyjnego po przedstawionej propozycji Pana Marcina Wątorka szachisty z Dobczyc podjęli decyzję, iż sekcja przyjmie nazwę Sekcja Szachowa „Dominik TKKF Dobczyce na cześć słynnego szachisty rodem z Dobczyc. Niestety z przyczyn formalnych sekcja mogła zostać zarejestrowana w Polskim Związku szachowym pod nazwą Ognisko TKKF w Dobczycach. Tak też reprezentowana jest w oficjalnych turniejach.
  Aby przybliżyć sylwetkę Józefa Dominika zachęcamy do przeczytania fragmentu książki „Szachy w Królewskich Dobczycach Międzynarodowe Festiwale Szachowe im. Józefa Dominika” autorstwa Ludwika Dziewońskiego, Zygmunta Rylla oraz Jerzego Cholewy.

  Trenowali u nas:
  Agnieszka Bohun, Jacek Kasprzycki, Marcin Wątorek, Jadwiga Daniek-Salawa

  patron sekcji szachowej Józef Dominik

  Józef Dominik -patron sekcji szachowej

  Grupy zaawansowania

  • początkująca "PIONECZKI"
  • średnio zaawansowana "WIEŻE"
  • zaawansowana "HETMANY"
  • wyczynowa "DWIE WIEŻE"
  • Harmonogram zajęć

  Trenerzy

   Kierownik sekcji:Mariusz Nowakowski - tel. +48 512 928 759
  • Bartosz Ślęczka
  • Stanisław Świerczyński
  • Władysław Kowalewski
  • Marcin Wątorek
  • Jadwiga Daniek-Salawa

  Zakres działania sekcji

  - prowadzenie zajęć szachowych dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzieży gimnazjalnej i dorosłych,
  - promowanie gry w szachy na obszarze gminy, powiatu oraz województwa wykorzystując hasło Królewskie Miasto – Królewska Gra na zasadzie kojarzenia Dobczyc z Grą w Szachy,
  - organizowanie i współorganizowanie turniejów szachowych o zasięgu gminnym, powiatowym i wojewódzkim,
  - organizowanie wyjazdów na rozgrywki ligi szachowej,
  - organizowanie kursów instruktora i trenera szachowego,
  - organizowanie kursów sędziego szachowego,
  - organizowanie wyjazdów na turnieje szachowe odbywające się poza terenem działalności sekcji,
  - pozyskiwanie dotacji i grantów na organizację zajęć i turniejów szachowych,

  • Jerzy Cholewa

 • Sekcja tenisa stołowego

  dołącz do sekcji
  Sekcja tenisa stołowego

  O sekcji

  Sekcja tenisa stołowego powstała przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach w 2014 roku. Jej otwarcie poprzedziły wizyty instruktorów Rafała Zlezarczyka i Szymona Zycha w lokalnych szkołach, mające na celu propagowanie tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży. Na pierwszym spotkaniu pojawiło się aż 15 osób, co utwierdziło organizatorów zajęć w przekonaniu, że w Dobczycach istnieje duże zapotrzebowanie na tę dyscyplinę sportu. Po przeszło dwóch latach, w których to sekcja budowała się od samych podstaw, jeżdżąc na pierwsze zawody, organizując wiele akcji wakacyjnych, a przede wszystkim przyciągając coraz więcej młodych adeptów tenisa stołowego instruktorzy zdecydowali, aby zrobić kolejny krok w przód.
  W 2016 sekcja zmieniła swoją siedzibę i bazę treningową na TKKF w Dobczycach i zintensyfikowała swoje działania dążąc do większego rozwoju sekcji umożliwiając tym samym bardziej wyczynowe warunku do treningów oraz wyjazdów na regularne zawody. W TKKF stworzono dwie grupy treningowe – grupę naborową oraz wyczynową. Grupa naborowa pozwala wszystkim chętnym na rozpoczęcie przygody z tenisem stołowym bądź rekreacyjne jego uprawianie. Z kolei grupa wyczynowa zrzesza zawodników reprezentujących TKKF Dobczyce w zawodach oraz rozgrywkach ligowych. Od sezonu 2016/2017 w rozgrywkach VI ligi małopolskiej startuje nasza drużyna, w skład w której wchodzą nasi młodzi wychowankowie: Michał Gniadek, Jakub Nowak, Grzegorz Bajer, Kacper Nowak oraz Emilia Bajer.

  Trenerzy

  • Szymon Zych
  • Rafał Zlezarczyk
  • Dominik Zakrzyński

  Zawodnicy

  Jakub Nowak
  Grzegorz Bajer
  Emilia Bajer
  Paweł Koliński
  Michał Wiśniowski
  Bartłomiej Lenart
  Konrad Cygan
  Jerzyk Wiśniowski
  Antek Hajduk
  Jakub Zięba
  Jakub Jania
  Igor Michalik
  Julia Dąbek
  Eryk Blak
  Kacper Duda
  Artur Nowak

  Grupy zaawansowania

  • Grupa naborowa
  • Grupa wyczynowa
  • Harmonogram
  • Poniedziałek 18:00-20:00, wtorek, środa  - 16:30-20:00

  Osiągnięcia

  2017-2018
  - miejsce w przedziale 3-4 (brązowy medal) w singlu na oficjalnych Mistrzostwach Województwa w tenisie stołowym – kategoria żak (Waksmund, 03.06.2018)
  - miejsce w przedziale 3-4 (brązowy medal) w deblu na oficjalnych Mistrzostwach Województwa w tenisie stołowym – kategoria żak (Waksmund, 03.06.2018)
  - miejsce w przedziale 9-16 w deblu na oficjalnych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym – kategoria żak (Kraśnik, 09-10.06.2018)
  - miejsce w przedziale 17-20 w singlu w oficjalnych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym – kategoria żak (Kraśnik, 09-10.06.2018)
  - 5 miejsce w drużynie na Ogólnopolskim Finale Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym (Łaziska Górne, 01-02.12.2018)
  - wygranie 5 z rzędu wojewódzkich turniejów klasyfikacyjnych przez naszego zawodnika

  2016
  - IV miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Żaków Jakuba Nowaka
  - Brązowy medal Mistrzostw Małopolski w grze podwójnej skrzatów (oficjalne zawody zorganizowane przez KOZTS) dla Jakuba Nowaka i Grzegorza Bajera
  - Czterokrotnie V miejsce w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych skrzatów (oficjalne zawody zorganizowane przez KOZTS) w grze pojedynczej dla Jakuba Bajera
  - I miejsce w Mistrzostwach Małopolskiego TKKF-u w grze pojedynczej dla Jakuba Nowaka
  - II miejsce w Mistrzostwach Małopolskiego TKKF-u grze pojedynczej dla Aleksandry Wojtyczy
  - Miejsca w przedziale 9-12 w Mistrzostwach Małopolski Żaków dla Jakuba Nowaka i Grzegorza Bajera

  2015
  - I miejsce w grze podwójnej w Mistrzostwach Małopolskiego TKKF, Kraków
  - II miejsce w kategorii OPEN KOBIET w Otwartych Mistrzostwach Myślenic
  - VII miejsce w kategorii MŁODZIKÓW w Otwartych Mistrzostwach Myślenic
  - I miejsce dla Aleksandry Wojtyczy w Finale Grand Prix Małopolskiego TKKF Kraków
  - V miejsce dla Jakuby Nowaka w I wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów

  • Szymon Zych

   Szymon Zych

   Trener I klasy tenisa stołowego, współtwórca Sekcji Tenisa Stołowego w Dobczycach

   Opis trenera

   Trener I klasy tenisa stołowego, współtwórca Sekcji Tenisa Stołowego w Dobczycach, student Psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, z wyczynowym sportem związany od dziecka; przez 8 lat zawodnik Bronowianki Kraków, gdzie od V ligi przebił się do II klasy rozgrywkowej.

   Największe osiągnięcia

   Zdobywca licznych sukcesów na arenie ogólnopolskiej; swoją trenerską wiedzę czerpie przede wszystkim z doświadczenia zdobytego podczas wyczynowej gry oraz od wielu wspaniałych trenerów i zawodników takich jak Jolanta Szatko, Leszek Kucharski, Jerzy Grycan, czy śp. Stanisław Wcisło.

  • Rafał Zlezarczyk

   Rafał Zlezarczyk

   Najmłodszy sędzia klasy międzynarodowej tenisa stołowego w Polsce i jeden z najmłodszych na świecie

   Opis trenera

   Instruktor tenisa stołowego, pomysłodawca i twórca Sekcji Tenisa Stołowego w Dobczycach, absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, od wielu lat zawodnik klubu UKS Zarabie Myślenice. Tenis stołowy oraz prowadzenie zajęć z dziećmi to jego pasja. Oprócz tego w wolnym czasie lubi podróżować i przeczytać dobrą książkę.

   Największe osiągnięcia

   Najmłodszy sędzia klasy międzynarodowej tenisa stołowego w Polsce i jeden z najmłodszych na świecie, organizator licznych wydarzeń związanych ze sportem; reprezentant Polski w składzie sędziowskim podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Chinach w 2014 roku oraz sędzia finału mężczyzn na Mistrzostwach Świata 2017, a także arbiter podczas licznych prestiżowych turniejów na całym Świecie.

  • Dominik Zakrzyński

   Dominik Zakrzyński

   W pracy z młodymi zawodnikami stawia na połączenie dobrej jakości treningu z zabawą i przyjemnością

   Opis trenera

   Absolwent technikum. W tenisa stołowego gra od 9 roku życia. Obecnie występuję w trzeciej lidze małopolskie w klubie UKS Zarabie Myślenice. Jako instruktor zaczął działać w wieku 18 lat. W pracy z młodymi zawodnikami stawia na połączenie dobrej jakości treningu z zabawą i przyjemnością płynącą z uprawiania naszej dyscypliny sportu. Poza tenisem stołowym lubi też inne sporty, zarówno w formie czynnej jak i w roli kibica.

   Największe osiągnięcia

   Największym sukcesem Dominika jest awans do drugiej ligi.

 • Sekcja gimnastyki profilaktycznej 60+

  dołącz do sekcji
  Sekcja gimnastyki profilaktycznej 60+

  Zajęcia odbywają się w  poniedziałki i czwartki od 17:00 do 17:45

  • Andrzej Staszczyk

   Andrzej może godzinami rozmawiać o siatkówce.

 • Łucznicy MGOKiS

  dołącz do sekcji

  O sekcji

  Sekcja łucznicza MGOKiS Dobczyce została utworzona w 2005 roku, z inicjatywy Burmistrza Marcina Pawlaka. Na początku treningi sekcji odbywały się przy Szkole Podstawowej w Brzączowicach, później zostały przeniesione do Dobczyc (boisko KS Raba, SP w Dobczycach). Od momentu przeniesienia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach do nowej siedziby, w okresie letnim treningi odbywają się na błoniach Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.

  Grupy zaawansowania

  Sekcja Łucznicza MGOKiS Dobczyce ma swoich reprezentantów we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od dzieci, młodzików, juniorów młodszych, juniorów, a kończąc na seniorach. W zajęciach sekcji uczestniczą zawodnicy od 7 do +50 roku życia, którzy trenują 2 konkurencje:
  – łucznictwo klasyczne (większość zawodników)
  – łucznictwo bloczkowe

  Osiągnięcia

  Zawodnicy sekcji odnoszą liczne sukcesy we współzawodnictwie sportowym, na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a także uczestniczą w imprezach o zasięgu europejskim i światowym.

 • Wspomóż TKKF

  przekaż 1% podatku

  pomagam
 • Niebawem

  nadchodzące zajęcia

  Brak nadchodzących zajęć na dziś

 • Kalendarz imprez

  zobacz co organizujemy

  Nasze imprezy organizujemy dla dzieci raz dorosłych. Weź udział z całą rodziną.
  więcej
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial