[vc_row css=”.vc_custom_1548168808009{padding-top: 20px !important;}”][vc_column width=”2/3″][box_header]Prezes Zarządu[/box_header][vc_column_text]Piwowarski Paweł WiktorWiktor Piwowarski
W Ognisku jest z nami od 30 lat. W tym okresie był członkiem zarządu a od dwóch kadencji pełni funkcję prezesa. Absolwent Studium Nauczycielskiego kierunek wychowanie fizyczne w Nowym Sączu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie oraz AWF Katowice. Ukończył Studia Podyplomowe Zarządzanie w Oświacie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na co dzień Jest nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Placówek Oświatowych w Zakliczynie. Jest żonaty ma pięcioro dzieci. Aktualnie po raz trzeci jest radnym Rady Miejskiej w Dobczycach. Przez 3 lata pełnił funkcję prezesa KS Raba Dobczyce. W wolnych chwilach pisze wiersze, wydał nawet tomik pt. „Brzoza”.[/vc_column_text][box_header]Wiceprezes Zarządu[/box_header][vc_column_text]Krzysztof Filutowski członek zarząduKrzysztof Filutowski 
Urodził i wychował się w Krakowie gdzie ukończył Szkołę Podstawową oraz Technikum Elektryczne w ZSE nr 1 na kierunku elektrotechnika przemysłowa. Następnie ukończył Zarządzanie i Marketing na Politechnice Rzeszowskiej. W dzieciństwie grywał w piłkę nożną a za „kawalera” spędzał wakacje w Aeroklubie Krakowskim na lotnisku w Pobiedniku Wielkim gdzie skakał ze spadochronem. Interesuje się radioelektroniką i modelarstwem do dziś w wolnej chwili lubi sklejać modele szczególnie samolotów z II Wojny Światowej. Razem z TKKF od października 2016 r. Inicjator powstania sekcji szachowej przy Ognisku. Aktualnie pełni funkcję kierownika sekcji szachowej a od września 2018 r. również funkcję Wiceprezesa. W Dobczycach mieszka od blisko 20 lat, ma żonę i trzech synów. Na co dzień pracuje w administracji skarbowej na stanowisku kierowniczym w pionie wsparcia zarządzania.[/vc_column_text][box_header]Członkowie Zarządu[/box_header][vc_column_text]Zbigniew RapaczZbigniew Rapacz – Skarbnik
Zbigniew Rapacz, urodził się 29 czerwca 1947 r. w Dobczycach. Od najmłodszych lat jego pasją jest sport. W szkole podstawowej wyróżniał się sprawnością fizyczną, będąc reprezentantem szkoły podstawowej odnosił wiele sukcesów między innymi w popularnym przed laty czwórboju lekkoatletycznym. Z Ogniskiem związany jest od ponad czterech dekad zasłynął z występów w drużynie kręglarskiej TKKF, która grała nawet w I lidze. Przez 12 lat (1965-1977) wyczynowo uprawiał piłkę nożną w Rabie Dobczyce. Za działalność sportową i społeczną został odznaczony m. in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Honorową PZPN i Złotą Odznaką KOZPN. Przez dwie kadencje (1986-1994) był też radnym miejskim. W sąsiadującej z Ogniskiem Rabie Dobczyce przez wiele lat pełnił funkcję kierownika sekcji piłkarskiej, wiceprezesa i prezesa zarządu.

Helena-ŁabędźHelena Łabędź – Sekretarz
Urodziła się 27 września 1941 r. w Glichowie. Absolwentka Technikum Ekonomicznego w Myślenicach. Przez 42 lata pracowała w administracji w Dobczycach. Całe życie działa społecznie najpierw jako sekretarz w KS Raba Dobczyce, przez dwie kadencje w zarządzie OSP Dobczyce pełniąc także funkcję sekretarza. Związana była również z zarządem PTTK. W Ognisku od 1974 r. a od 2002 r. pełni nieprzerwanie funkcję sekretarza. Z nostalgią wspomina organizowane przez TKKF festyny na kempingu „Dobek”.

Andrzej Staszczyk TKKF DobczyceAndrzej Staszczyk – członek zarządu
Urodził się w 1946 r. w Libiążu. Ukończył Studium Nauczycielskie na kierunku wychowanie fizyczne. W 1973 r. ukończył studia na ówczesnej Krakowskiej Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego. Od 1981 r. był nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Dobczycach gdzie pracował do 2005 r. W Zespole Szkół w Dobczycach przez wiele lat prowadził sekcję piłki siatkowej zdobywając z młodzieżą wielokrotnie mistrzostwo powiatu a w 1992 r. mistrzostwo województwa. Andrzej to współtwórca, organizator i kilkukrotny komandor organizowanej corocznie sztafety szlakiem walk AK i BCH na trasie Wiśniowa-Dobczyce i przemiennie Dobczyce-Wiśniowa. W zawodach tych jego uczniowie wielokrotnie wygrywali kategorię szkół średnich w biegu sztafetowym. O dziesięcioleci związany z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej na szczeblu wojewódzkim jak i gminy Dobczyce gdzie od 1982 r. jest członkiem Ogniska. W latach 1998-2018 sprawował funkcję wiceprezesa ds. sportowych. W okresie tym przeprowadził szereg imprez sportowo-rekraacyjnych, pełnił też niezliczoną ilość funkcję kierownika grup biorących udział w zawodach małopolskiego TKKF- u takich jak: slalom, badminton, „Gwieździsty Zlot Rowerowy”, „Marsz, Tafisa”, „Ogólnopolski Turniej Miast i Gmin”, biegi „Powsinogi” w Wadowicach. Za działalność zawodową, społeczną oraz sportową był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany. Do najważniejszych należą: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – 2017 r., Złoty Krzyż Zasługi – 1988 r., Medal Komisji Edukacji Narodowej – 2017 r., Złota Odznaka za zasługi dla sportu – 2007 r., Medal 100 lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego – 2005 r. i wiele, wiele innych.

Włodzimierz ŻuławińskiWłodzimierz Żuławiński – członek zarządu
To urodzony 1 sierpnia 1946 r. w Dobczycach pasjonat sportów wodnych takich jak kitesurfing, windsurfing. Jest ratownikiem, sternikiem motorowodnym i żaglowym płetwonurkiem. Zwyczajnie woda to jego żywioł. Przez dwie kadencje był naczelnikiem Gminy Raciechowice a następnie objął stanowisko naczelnika Miasta i Gminy w Dobczycach. Z Ogniskiem związany jest od 1982 r. gdzie przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, od ponad ćwierć wieku prowadzi własną działalność gospodarczą, interesuje się informatyką (pisze programy). W Kole Łowieckim Grodzisko w Raciechowicach jest łowczym. W młodości grał w naszym Ognisku w zespole siatkówki.

Joanna GórnisiewiczJoanna Górnisiewicz – członek zarządu
W zarządzie TKKF od września 2018 r. Na co dzień właścicielka kwiaciarni. Ukończyła Uniwersytet Rolniczy w Krakowie na kierunku ogrodnictwo z marketingiem. Interesuje się kulturą i turystyką – pasjonuje ją ogród i florystyka. Skutecznie angażuję się w organizację rajdów zabytkowych pojazdów. Prywatnie mężatka i matka trzech córek – szachistek.

Ludwik Dziewoński – członek zarządu
To animator życia społecznego, sportowego i kulturalnego w gminie Dobczyce. Urodził się w Raciechowicach w 1932 r ale przez całe życie związany jest z Dziekanowicami i Dobczycami. Był korespondentem „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”, sędzią piłkarskim, wychowawcą i dyrektorem w latach i 50 i 60 w Zasadniczej Szkole Mechanizacji Rolnictwa w Sułkowicach. Jest współzałożycielem LKS Dziecanovia. Zainspirował także powstanie takich klubów jak LZS Mechanik w Sułkowicach oraz LKS Elektron. Jest nadal czynnym szachistą Dziecanovii, organizuje też corocznie Szachowy Memoriał im. Henryka Głusia. W 1967 roku powołał przy urzędzie gminy w Dobczycach Miejsko-Gminny Komitet Kultury i Sportu, organizując w ścisłej współpracy z TKKF-em przede wszystkim turnieje szachowe. Ludwik to także inspirator biegu sztafetowego „Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh” na trasie Wiśniowa-Dobczyce, Dobczyce-Wiśniowa. Był też współorganizatorem I Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Józefa Dominika w Dobczycach. Ludwik to także wielki, wielki kibic KS Cracovia. W klapie jego marynarki zawsze jest „przypinka” tego najstarszego klubu w Polsce. Nie trudno będzie skojarzyć dlaczego w barwach herbu LKS Dziecanovia są barwy biało-czerwone.

tkkf dobczyce czlonek zarzadu Paweł GniadekPaweł Gniadek – członek zarządu
W zarządzie TKKF jest od 2002 r. Jest nauczycielem w Zespole Szkół w Dobczycach oraz prowadzi własną firmę. Ukończył Akademię Górniczo Hutniczą na Wydziale Elektroniki, Automatyki, Informatyki i Elektrotechniki. W wolnej chwili uprawia paralotniarstwo, hokej na lodzie, windsurfing, nurkowanie, narciarstwo skiturowe. Uwielbia także turystykę górską i podróże.[/vc_column_text][box_header class=”box-header”]Komisja Rewizyjna[/box_header][vc_column_text]Kazimierz Żuławiński – Przewodniczący

Monika SpytekMonika SpytekCzłonek Komisji
Urodziła się w lipcu 1973 r. w Myślenicach jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pracuje jako pedagog – terapeuta, oligofrenopedagog w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dobczycach i Zespole Szkół im. Ks. Józefa Tischnera w Dobczycach. Interesuje się podróżami – tymi „małymi i dużymi”, lubi przeczytać dobrą książkę, jest sympatykiem szachów i tańca ludowego. Amatorsko, ale z pasją jeździ na rowerze i uprawia nordic walking.

czlonek zarzadu tkkf dobczyce Mariusz NowakowskiMariusz Nowakowski – Z-ca Przewodniczącego Komisji
Urodzony w 1973 roku z pochodzenia krakowianin a od 10 lat dobczyczanin. Ojciec dwóch synów. Absolwent Uniwersytetu Jagielońskiego a obecnie manager w dużej międzynarodowej korporacji IT. Prywatnie entuzjasta technologii oraz nauk matematyczno-przyrodniczych. Pasjonat historii oraz militariów. Miłośnik gier i symulatorów komputerowych. Fan różnych gatunków muzyki od Hildegardy von Bingnen do Apex Twin. Turysta, biegacz a od niedawna także zwolennik treningów siłowych.
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”right”][/vc_column][/vc_row]

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial