• Co słychać we wrześniu na Podgórskiej 2 ?

  Co słychać we wrześniu na Podgórskiej 2 ?

  Krótki wakacyjny odpoczynek i zabieramy się z powrotem do intensywnej pracy. Rozpoczęliśmy już zajęcia w naszych sekcjach. Treningi tenisa stołowego, gimnastyki profilaktycznej dla kobiet 50+ oraz szachów – wystartowały. W tym sezonie wprowadziliśmy kilka zmian:

  SZACHY – u szachistów z uwagi na spore zainteresowanie po wakacyjnych zajęciach została uruchomiona kolejna grupa zajęciowa. Wydaje się, że był to naprawdę dobry pomysł trenerów bo we wczorajszych zajęciach uczestniczyło 13 nowych adeptów Królewskiej Gry. Trenerzy i organizatorzy przygotowali także terminarz Grand Prix Dobczyc w Szachach. Pierwszy turniej GP Dobczyc będzie także turniejem z okazji 60-lecia naszego Ogniska. W siódmym sezonie proponujemy jak w poprzednich – 7 turniejów w cyklu. Zmianie ulega tempo gry – rundy będą rozgrywane tempem 10 minut + 5 sekund za każde wykonane posunięcie na zawodnika. Najważniejsza zmiana to zgłoszenie turniejów do oceny rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE. Sekcja szachowa rozpoczęła też pracę nad przygotowaniem III Grand Prix Powiatu Myślenickiego, IV i V Małopolskiej Ligi Szachowej Juniorów powierzonej do organizacji przez Małopolski Związek Szachowy, Otwartych Mistrzostw Juniorów Królewskiego Miasta Dobczyce a także 28 Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Józefa Dominika.

  TENIS STOŁOWY – u tenisistów także zmiany, trenerzy przygotowują się do Turnieju z okazji Gali 60-lecia TKKF. Rozpoczęli także działania w kierunku pozyskania nowych zawodników do grupy naborowej z miejscowości Raciechowice, Czechówka i Czasław, którzy to będą mogli trenować na niedawno zakupionych stołach z grantu z Turystycznej Podkowy. Wolontaryjnie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie w najbliższym czasie będą przeprowadzone zajęcia tenisa stołowego. Już teraz zachęcamy wszystkie dzieci z Zakliczyna do poznania tej dyscypliny.

  GIMNASTYKA PROFILAKTYCZNA DLA PAŃ 50+ – w tej sekcji nieprzerwanie zajęcia prowadzi Pan Andrzej Staszczyk. Skupia wokół swojej osoby przede wszystkim seniorki. Panie pod czujnym okiem swojego trenera przemierzają z kijami nordic walking ulice Dobczyc ja również gimnastykują się korzystając z nowo zakupionych materaców gimnastycznych sfinansowanych z grantu Turystyczna Podkowa. Do grupy w każdej chwili można dołączyć, integrując się nie tylko podczas zajęć.

  KURSY – wybraliśmy wykonawcę kursów instruktorskich w dyscyplinach nordic walking, kinezygerontoprofilaktyka, fitness i futsal. Cieszymy się bo zainteresowanych na kursy było na prawdę sporo i lista chętnych na kursy została wcześniej zamknięta. Pierwsze zajęcia dla kursantów rozpoczynają się już w najbliższy weekend 14 września. Bezpłatne kursy dla mieszkańców Lokalnej Grupy Działania Turystyczna Podkowa są sfinansowane z grantu pozyskanego z Turystycznej Podkowy.

  DOPOSAŻENIE – cały czas staramy się wyposażyć w niezbędny sprzęt nasze sekcje sportowe. Ograniczone finansowe środki własne kierują nas do korzystania z dotacji zewnętrznych: Dzięki uzyskanym środkom finansowym z LGD Turystyczna Podkowa a także Ministerstwa Sportu i Turystyki możemy zapewnić sprzęt do gimnastyki, tenisa stołowego i szachów. O pracy Zarządu Ogniska w tym kierunku niebawem poinformujemy. Ale mamy już sprzęt szachowy, do tenisa stołowego i materace do gimnastyki dla seniorów. Aktualnie trwają prace nad realizacją dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  GALA 60-Lecia Ogniska TKKF w Dobczycach – na to wydarzenie zapraszamy mieszkańców Lokalnej Grupy Działania Turystyczna Podkowa. Kilka tygodni przed samą uroczystością zapraszamy na turniej szachów oraz tenisa stołowego. Podczas Gali zostaną uhonorowane osobistości związane z naszym ogniskiem a także nasi partnerzy i darczyńcy. Gala będzie finansowana ze środków pozyskanych z grantu Turystyczna Podkowa.

  KSIĄŻKA O TKKF-ie – czyli MONOGRAFIA Ogniska. Możemy uszczknąć rąbka tajemnicy, iż materiały do naszej monografii były przygotowywane od dwóch ostatnich lat. Autorem pozycji jest lokalny redaktor wiodącego ogólnopolskiego dziennika. Z całą pewnością w tej pozycji książkowej znajdziecie kompendium informacji o dobczyckim TKKF-ie ale również o znaczących klubach sportowych. Książka została wysłana do druku czekamy na pachnące farbą drukarską, ciepłe egzemplarze. Całość realizacji roboczo przez nas nazwanego grantu “Monografia TKKF Dobczyce” będzie sfinansowana ze środków pozyskanych z grantu Turystyczna Podkowa”

  O działalności naszych sekcji sportowych, realizowanych projektach i innych wydarzeniach sportowych i kulturalnych możecie poczytać w zakładkach naszej strony.

  ZACHĘCAMY !!!

Skomentuj

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial